Cześć, tu fundacja endopolki

otulająca przestrzeń dla kobiet z endometriozą

Endometrioza jest chorobą przewlekłą, ale im bardziej świadomie będziemy z nią żyć, tym szybciej potraktujemy ją jako jeden z wielu elementów w naszym życiu.

 

Kobiety z endometriozą potrzebują przestrzeni, w której będą czuć się zaakceptowane, zrozumiane oraz otrzymają niezbędną wiedzę i wskazówki, które pomogą im poukładać życie na nowo. 

 

Misją Fundacji Endopolki jest poprawa jakości życia kobiet
z endometriozą i zwiększenie świadomości tej choroby
w społeczeństwie.
 

ZARZĄD FUNDACJI ENDOPOLKI

Katarzyna Gieroba - Prezeska Zarządu Fundacji

Po 13 latach od pierwszych objawów, otrzymałam diagnozę endometriozy, która sprawiła, że mój względnie poukładany świat, rozpadł się na najdrobniejsze kawałki. Od 2 lat układam go na nowo. W zgodzie ze sobą, w relacji z chorobą

i z miłością do mojego ciała. 

 

Dowiadując się, że jestem przewlekle chora, nie wiedziałam zbyt wiele na temat endometriozy. Naturalne było więc szukanie miejsc, w których mogłabym poczytać, dowiedzieć się, co to tak naprawdę oznacza dla mnie, czy muszę wprowadzić jakieś zmiany, czy mam wpływ na rozwój choroby? 

Topiłam się w ilości pytań, szukając odpowiedzi, które całe szczęście uzyskiwałam na forach, grupach i profilach w mediach społecznościowych, które tworzą kobiety z endometriozą. To było moje pierwsze źródło wiedzy. 

Mimo wszystko, czułam ogromną potrzebę, aby ta wiedza, z każdy miesiącem coraz   bardziej   poukładana   w   mojej   głowie,  była również poukładana gdzieś,
w jednym źródle, do którego będą miały dostęp wszystkie kobiety, kiedy tylko będą tego potrzebowały. 

 

Postanowiłam stworzyć to miejsce, które będzie bezpieczną przestrzenią dla kobiet z endometriozą. Nazwałam je – Endopolki. 

 

Po 1,5 roku działalności zdecydowałam pójść o krok dalej i w lipcu 2022 roku założyłam Fundację Endopolki. 

 

Budując ją na tym,  co  już  wiem,   ale  przede  wszystkim  na  wiedzy  specjalistek
i specjalistów, z którymi nawiązałam współpracę, staram się każdego dnia wesprzeć kobiety, dając im merytoryczny content, zrozumienie i otulenie. 

 


RADA PROGRAMOWA FUNDACJI


W TEJ PRZESTRZENI ZNAJDZIESZ...

treści pisane przez specjalistów

spotkania online ze specjalistami

warsztaty stacjonarne i wyjazdowe

treści pisane przez specjalistów

Holistyczne podejście do endometriozy daje nam szansę na zaopiekowanie się sobą w pełnym wymiarze i zadbanie
o nasze ciało i umysł tak, żeby zmniejszyć dolegliwości związanie z chorobą.

Endometrioza jest chorobą, która wymaga od nas nie tylko regularnych wizyt u ginekologa, specjalisty od endometriozy, ale również bardzo często zmiany nawyków żywieniowych, regularnej współpracy z fizjoterapeutką uroginekologiczną, czy wsparcie psychoterapeutycznego.

Każda z tych konsultacji jest niestety bardzo kosztowna i dopóki kompleksowe leczenie endometriozy nie jest refundowane przez NFZ, kobiety są zmuszone ponosić te koszty samodzielnie, każdego miesiąca.

Przestrzeń Endopolek jest miejscem, które może wesprzeć Cię merytorycznie, dostarczając podstawowej wiedzy i budując świadomość na temat endometriozy.

Możesz tu znaleźć m.in treści pisane przez:

  • fizjoterapeutkę uroginekologiczną,
  • trenerkę oddechową,
  • dietetyczkę kliniczną,
  • psychoterapeutów,
  • hipnoterapeutkę CBT
  • a także trenerkę personalną.

spotkania online ze specjalistami

 

Fundamentem działalności Endopolek jest dostarczanie wiedzy merytorycznej
i dawanie możliwości wysłuchania specjalistów, którzy na co dzień współpracują z kobietami z endometriozą i mają realny wpływ na ich lepsze samopoczucie.

 

W 2021 roku powstał cykl spotkań ze specjalistami “Endopolki – spotkajmy się z…”, które odbywały się raz w miesiącu na Facebooku. Wszystkie spotkania są zapisane i w każdej chwili możesz z nich skorzystać, również wchodząc w zakładkę Spotkania online. Obecnie większość spotkań ze specjalistami odbywa się na Instagramie, gdzie jest zapisanych ponad 20 rozmów.

 

warsztaty stacjonarne i wyjazdowe

 

Jednym z głównych działań Fundacji są warsztaty – okazja do poszerzenia swojej wiedzy, ale też wymiany doświadczeń i spędzenia kilku godzin w bezpiecznym gronie, które rozumie, co czujemy.

 

Takie spotkania budują poczucie bycia częścią społeczności kobiet, które mają podobne obawy, dolegliwości, problemy, ale też niezwykłą chęć do poprawy jakości swojego życia.

 

Głównym projektem są warsztaty “W zgodzie z Endoiałem”, prowadzone przez fizjoterapeutkę uroginekologiczną Magdę Kosmalę-Banasik i przewodniczkę bezpiecznego ruchu w endometriozie, Joanne Jaworską. Pierwsza edycja odbyła się w maju 2022 roku. Kolejna zaplanowana jest na jesień.

 

Informacje na temat nadchodzących wydarzeń możesz znaleźć w zakładce: Wydarzenia na żywo

 

WSPARCIE I ZROZUMIENIE

Bardzo często endometrioza sprawia, że czujemy się samotne i niezrozumiane przez najbliższe osoby. Kto jak nie druga endokobieta zrozumie czym jest paraliżujący ból, liczne operacje, życie podporządkowane chorobie, restrykcje żywieniowe czy lęk przed niepłodnością ? Ta przestrzeń powstała po to, żeby każda z nas wiedziała, że nie jest z tą chorobą sama. Zwiększając świadomość endometriozy w Polsce, dajemy sobie szansę na lepsze zaopiekowanie się sobą, ale też bycie bardziej zrozumianą w społeczeństwie.

 

Jeśli szukasz bezpiecznej przestrzeni, w której możesz porozmawiać na tematy, które są dla Ciebie intymne, chciałabyś wymienić się doświadczeniami, szukasz specjalisty od endometriozy w swoim mieście – zapraszam Cię do grupy Endopolki – grupa wsparcia na Facebooku.