A gdyby tak spędzić cały weekend W ZGODZIE Z ENDOCIAŁEM? 🧡

 

Tego można było się po nas spodziewać… Po pierwszych warsztatach stacjonarnych, drugich online, naturalnym krokiem będzie spotkać się z Endopolkami w przepięknym miejscu pod Warszawą, gdzie będziemy rozmawiać, edukować, wyciszać się, oswajać i poznawać endociało, wspierać się wzajemnie i cieszyć! Cieszyć ruchem, cieszyć przeciwzapalnym jedzeniem, cieszyć wzajemną obecnością.

 

Zapraszamy Was na pierwsze weekendowe warsztaty z fizjoterapii uroginekologicznej, które poprowadzi Magda Kosmala-Banasik i bezpiecznego ruchu w endometriozie z przewodniczką ruchu Asią Jaworską!

 

🔸 GDZIE?

 

Ośrodek Warsztatowy Pełnia, mieszczący się w Kępie Kiełpińskiej (30 minut od Warszawy). Pokoje 2-,3-,4-osobowe, salon z kominkiem, taras, nieopodal rezerwat Ławice Kiełpińskie oraz Wisła (idealne miejsce na spacer) https://www.instagram.com/pelnia_osrodek_warsztatowy/

 

🔸 KOGO ZAPRASZAMY?

Absolutnie wszystkie Endopolki ! Zapraszamy zarówno osoby, które dopiero dowiedziały się o endometriozie, są świeżo po diagnozie, ale też te, które od wielu lat świadomie idą ścieżką oswajania endo.

 

🔸 KIEDY?

Zakwaterowanie przewidziane jest w piątek 21 kwietnia ok. 12:00. Wyjeżdżamy w niedzielę 23 kwietnia po obiedzie, ok. 15:00.

 

🔸 KOSZT?

 

Cena promocyjna: 1190 zł (przy wpłacie zadatku do 10 marca)

Cena standardowa: 1490 zł (obowiązuje od 11 marca)

 

– 500 zł (zadatek do 10.03.2023 r.)

– 690 zł (płatność do 31.03.2023 r.)

 

Aby zarezerwować miejsce na wyjazd wpłać zadatek w wysokości 500 zł na konto:

 

Fundacja Endopolki

02 1600 1462 1749 1057 2000 0001

Tytuł przelewu: warsztaty weekendowe

oraz prześlij potwierdzenie przelewu na adres: kontakt@endopolki.org.pl

 

Zadatek jest bezzwrotny. Udział we wszystkich zajęciach jest w pełni dobrowolny. Najważniejsze, abyście spędziły ten czas w zgodzie ze sobą!

 

 

PROGRAM

 

Piątek:

12:00 Zakwaterowanie

13.00 Spotkanie organizacyjne

14:00 Obiad

16:00 Warsztat – endometrioza i ruch z Asią

18:00 Kolacja

20:00 Zapoznanie w kręgu

 

Sobota:

7.30 Poranna praktyka uważności 

8:00 Poranny rozruch z Asią

9:30 Śniadanie

12:00 Warsztat – fizjoterapia uroginekologiczna z Magdą

14:00 Obiad

15:00 Czas wolny / spacer / w tym czasie będzie też opcja darmowej, indywidualnej konsultacji fizjoterapeutycznej z Magdą

18:00 Kolacja

20:00 Wieczorne hulanki 🙂

 

Niedziela:

7.30 Poranna praktyka uważności 

8:00 Poranny trening BODYART z Magdą

9:30 Śniadanie

12:00 Pożegnalne spotkanie i podsumowanie warsztatu

14:00 Obiad

 

*plan może ulec niewielkiej zmianie godzinowej

W sytuacjach losowych zastrzegamy sobie możliwość zmiany daty lub odwołania warsztatu.


Masz do nas jakieś pytania? Nie wiesz czy Twój stan zdrowia pozwoli Ci na uczestnictwo? Napisz do nas – kontakt@endopolki.org

Choć cenimy sobie spotkania na żywo i wiemy jak dużą wartość mają te chwile, gdy endokobiety spotykają w jednym miejscu i mogą swobodnie, ze zrozumieniem, powymieniać się doświadczeniami to tym razem, zdecydowałyśmy otworzyć się na szersze grono kobiet. 

Mieszkamy w różnych częściach Polski, a nawet świata, nie zawsze mamy możliwości finansowe, żeby pojechać na warsztaty i spędzić dzień/dwa w innym mieście na drugim końcu Polski. A my chcemy odpowiadać na potrzeby Endopolek, nie dyskryminować nikogo i docierać z wiedzą nawet do najmniejszych i najdalszych zakątków. Dlatego postanowiłyśmy zorganizować WARSZTAT ONLINE, który jest odzwierciedleniem pierwszej edycji “W zgodzie z endociałem”, w trochę zmodyfikowanej wersji.

Razem z fizjoterapeutką uroginekologiczną Magdą Kosmalą-Banasik i trenerką personalną Joanną Jaworską stworzyłyśmy ok. 6-godzinny warsztat, który wesprze Cię merytorycznie i poruszy Twoim ciałem w zdrowy i bezpieczny sposób. Warsztat będzie podzielony na dwie części:

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA
wykład+ćwiczenia na macie
 
Poruszymy m.in. temat dobrych nawyków w toalecie, pracy fizjoterapeutycznej w endometriozie, dolegliwości bólowych i jak możemy sobie z nimi radzić poprzez fizjoterapię, ale również same w domu, korzystając z narzędzi, które mamy zawsze przy sobie. Podczas ćwiczeń poruszymy miednicą, poczujemy mięśnie dna miednicy, poznamy prawidłowy wzorzec oddechowy oraz pozycje, które mogą być szczególnie pomocne w czasie odczuwania bólu.
 
BEZPIECZNY RUCH W ENDO
wykład+ćwiczenia na macie
 
Porozmawiamy o tym dlaczego ruch to życie i jest dobry dla każdej z nas, ale musi być w zgodzie z naszym ciałem. O uważności na ciało, jego potrzeby i sygnały, które do nas wysyła. O słuchaniu i dostosowywaniu ruchu do danego dnia czy stanu, w którym dzisiaj się znajdujemy. Asia przeprowadzi nas przez trening funkcjonalny.
 
Chcemy, żeby z tego warsztatu skorzystało jak najwięcej Endopolek, dlatego po warsztacie, KAŻDA z uczestniczek (nawet tych tylko zapisanych, ale nie uczestniczących na żywo) otrzyma NAGRANIE z dostępem na 14 DNI 🤩 Dzięki temu będziesz mogła wracać do tych treści i ćwiczyć razem z nami jeszcze przez 2 tygodnie!

KIEDY & GDZIE & KOSZT
 
3 grudnia
godz. 10.00-16.00+
Platforma Zoom
Koszt: 230 zł
 
ZAPISY 

Uczestnictwo w warsztatach gwarantuje wpłata kwoty na konto:
 

Fundacja Endopolki

02160014621749105720000001

Tytuł przelewu: W zgodzie z endociałem 2

oraz przesłanie potwierdzenia przelewu na mail: kontakt@endopolki.org.pl


Masz pytania dotyczące uczestnictwa? Nie wiesz, czy Twój stan zdrowia pozwoli Ci na udział?
Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie przesłane na maila 💌


CZEKAMY NA CIEBIE! 🧡

 

✨ wyciszenie, yin w spotkaniu z endometriozą

prowadzące: Paula Radziszewska i Katarzyna Gieroba
12 sierpnia
godz. 18.30-21.00
Moonshot Studio
Aleje Ujazdowskie 24 lok.111
WARSZAWA
 
Koszt: 149 zł
 

Warsztat teoretyczno-praktyczny dedykowany kobietom z endometriozą.


Endometrioza to choroba przewlekła, która wymaga tego, abyśmy zadbały o siebie w sposób całościowy, znacznie szerszy. Oddając się w ręce sztabowi specjalistów, pędząc w poszukiwaniu sprawczości i poczucia, że robimy wszystko, co w naszej mocy, zapominamy jak ważne jest również WYCISZENIE.

Ciało, które jest przebodźcowane ilością aktywności, by lepiej radzić sobie z chorobą, zmęczone bólem i przewlekłym stanem zapalnym, potrzebuje również regularnego resetu. Yin joga jest jedną z praktyk, która może nam w tym pomóc i nauczyć nas, jak wciskać pauzę.


🔸 Ten warsztat to przede wszystkim praktyka i poczucie na własnym ciele, jak puszczają napięcia, których jest naprawdę wiele w endometriozie. Paula wprowadzi Was w świat Yin Jogi i pokaże jak poprzez praktykę możemy wesprzeć nasz układ nerwowy 🧘🏻‍♀💆🏻‍♀️ To będzie niezwykła lekcja odpuszczenia, obserwacji, przyzwolenia i akceptacji.


🔸 Kasia podzieli się z Wami doświadczeniem i opowie o wymagającym czasie przedoperacyjnym oraz jak się do niego przygotować. Porozmawiamy też o tym, jak możemy wesprzeć się w codzienności z endometriozą, m.in. dzięki praktyce uważności, by regularnie dawać głowie i ciału chwilę wytchnienia.


*zajęcia nie są dostosowane dla osób w ciąży

*nie musisz posiadać wcześniejszego doświadczenia z jogą aby dołączyć do warsztatów

 

Więcej szczegółów oraz link do zapisów 👉🏻 KLIKNIJ TUTAJ 👈🏻

 

 

Zapraszamy Was z czułością na spędzenie tych 2,5h w bezpiecznej przestrzeni.

Dajcie sobie szansę na WYCISZENIE.

PORUSZAJMY SIĘ RAZEM W PARKU!

PORUSZAJMY SIĘ RAZEM W PARKU!

 
Startujemy z RUCHEM W ENDOMETRIOZIE w jednym z warszawskich parków! 🤸🏻‍♀️
W czerwcu będą aż dwie okazje, żeby poruszać się trochę w zgodzie z endociałem, spotkać z innymi Endopolkami, wymienić ciepłe spojrzenie i kojące słowo, nawiązać relacje, które może okażą się największym wsparcie.
Z radością i otwartymi serduchami zapraszamy Was na:

 

🌿 trening BODYART 🌿
prowadząca: Magda Kosmala-Banasik, fizjoterapeutka uroginekologiczna
14 czerwca
godz. 19.00
Ogród Krasińskich (przy Pl. Bankowym w Warszawie)

Koszt pojedynczego treningu: 30zł (płatność gotówką na miejscu)
Jedyne co musicie mieć ze sobą to matę do ćwiczeń/ręcznik/koc/cokolwiek, na czym wygodnie będzie Wam ćwiczyć, wygodne ubranie, butelkę wody i otwartość na ruch, który wesprze Was w zaopiekowaniu się sobą w endometriozie.
💌 ZAPISY zbieramy mailowo pod adresem: kontakt@endopolki.org.pl
💌 Macie jakieś pytania? Nie wiecie czy Wasz stan zdrowia pozwoli Wam na wykonywanie ćwiczeń? Odpowiemy na każde pytanie i spróbujemy Was wesprzeć.

🌿 trening FUNKCJONALNY 🌿
prowadząca: Joanna Jaworska Myśl w RUCHU – Joanna Jaworska, trenerka personalna
22 czerwca
godz. 19.00
Ogród Krasińskich (przy Pl. Bankowym w Warszawie)
Koszt pojedynczego treningu: 30zł (płatność gotówką na miejscu)
Jedyne co musicie mieć ze sobą to matę do ćwiczeń/ręcznik/koc/cokolwiek, na czym wygodnie będzie Wam ćwiczyć, wygodne ubranie, butelkę wody i otwartość na ruch, który wesprze Was w zaopiekowaniu się sobą w endometriozie.
💌 ZAPISY zbieramy mailowo pod adresem: kontakt@endopolki.org.pl
💌 Macie jakieś pytania? Nie wiecie czy Wasz stan zdrowia pozwoli Wam na wykonywanie ćwiczeń? Odpowiemy na każde pytanie i spróbujemy Was wesprzeć.

W ZGODZIE Z ENDOCIAŁEM

W ZGODZIE Z ENDOCIAŁEM

Wiemy, że endociała wymagają uwagi i czułości, a my chcemy się nimi zaopiekować.
Razem z fizjoterapeutką uroginekologiczną Magdą Kosmalą-Banasik i trenerką personalną Joanną Jaworską stworzyłyśmy ok. 6-godzinny warsztat, który wesprze Cię merytorycznie i poruszy Twoim ciałem w zdrowy i bezpieczny sposób.
 
Warsztat będzie podzielony na dwie części:
 
~ FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA ~
wykład
ćwiczenia mięśni dna miednicy
ćwiczenia oddechowe
 
~ BEZPIECZNY RUCH ~
wykład
ćwiczenia
Pojawią się również elementy mindfulness czyli praktyki uważności, która pomoże nam usłyszeć co mówi do nas ciało i świadomie nim poruszyć, ale też uziemić się i być w bliskim kontakcie ze sobą.
 
KIEDY I GDZIE?
21 maja
10.00-16.00+/-
Zakład Kultury Fizycznej, Żoliborz, Warszawa
Koszt: 180zł
Limit miejsc: 12 osób – BRAK MIEJSC
Będzie ciepło, otulająco, kobieco. Nie zabraknie chwili na rozmowę przy dobrej kawce i bezglutenowym ciastku 😌 Zadbamy o to, abyś czuła się komfortowo, bezpiecznie, nie przekraczając swojej granicy. Chcemy, abyś wyszła z tego warsztatu nie tylko z konkretną dawką wiedzy, ale też poczuciem, że jesteś częścią społeczności kobiet, które Cię rozumieją, bo “mają tak samo jak Ty”.
Jesteś zainteresowana udziałem?
💌 Napisz na maila: kontakt@endopolki.org.pl
Masz pytania dotyczące uczestnictwa? Nie wiesz, czy Twój stan zdrowia pozwoli Ci na udział?
💌 Napisz do nas w wiadomości prywatnej.